Slovenský golfista Tadeáš Teťák ovládol turnaj v Nemecku. Vybojoval si tak miestenku do Challenge Tour

10.10.2024 14:11

Slovenský golfista Tadeáš Teťák triumfoval na finálovom turnaji Pro Golf Tour – Castanea Resort Championship, ktorý sa konal na ihrisku v nemeckom Adendorfe.

Informoval o tom Slovenský olympijský a športový výbor na svojom webe.

Teťák tak definitívne potvrdil svoj zisk hracej karty na Challenge Tour 2025, pričom ide už o jeho druhý triumf v tejto sérii.

Vyhol sa väčším chybám

Na turnaji v Adendorfe sa slovenskému golfistovi podarilo vyhnúť sa väčším chybám a od začiatku turnaja viedol.

Napokon skončil so skóre -12, čím o jednu ranu porazil belgického hráča Yenteho van Dorena.

Obsadil tretiu priečku

V celoročnom rebríčku Order of Merit, na základe ktorého sa prideľovali karty do Challenge Tour 2025, obsadil po triumfe tretiu priečku, pričom pred turnajom bol piaty.

Prvú priečku si vybojoval Van Doren. Challenge Tour je druhou najväčšou európskou turnajovou sériou.

Teťák, ktorý v tejto sezóne dosiahol svoj druhý turnajový triumf, skončil v Pro Golf Tour pred rokom na šiestej priečke, pričom mu len tesne ušlo miesto v sérii kvalitnejších podujatí

„Bola to pre mňa veľká záťaž, ktorú teraz vystriedala úľava. Dosiahol som svoj cieľ a teraz som veľmi šťastný. Pro Golf Tour je odrazovým mostíkom do Challenge Tour, už sa teším na budúci rok,“ povedal Teťák.

Pozrite si aj reportáž z 13. septembra o energetikoch, ktorí si golf zahrali pre dobrú vec: