Napínavý duel na Štiavničkách: Bystrica nevyužila šance, Skalica trestala

3.8.2024 22:45

V druhom kole Niké ligy sa stretli aj dve mužstvá, ktoré v úvodnom kole remizovali. Banská Bystrica v Ružomberku 1-1 a Skalica doma s Michalovcami 0-0.

A na Štiavničkách sa opäť zrodila remíza.

Prvé momenty zápasu patrili hosťom, keď Fábry hlavičkoval tesne vedľa a Nagy to skúšal spoza šestnástky. Na opačnej strane sa zastreľoval Veselovský.

Ten napokon v trinástej minúte na dvakrát prekonal Junasa zvnútra šestnástky po peknej pätičke Rymarenka na Záhumenského, ktorý spätnou prihrávkou našiel úspešného strelca.

Záhoráci si do prestávky nevypracovali šancu, naopak domáci mohli zvýšiť vedenie po strele Rymarenka a dorážke Maleca, no Junas podržal svoj tím.

Po zmene strán nevyšiel Rymarenkovi únik a Skaličania mohli vyrovnať, keď Fábry prehodil vybehnutého Reháka, no lopta skončila na žrdi.

Bystričan Rymarenko v poslednej minúte prestrelil prázdnu bránku a prišiel za to trest, keď v nadstavenom čase sa ujala po centri Černeka hlavička Ranka.