Emekove nožničky a Uchegbova presnosť. Trenčín si poradil s Košicami

3.8.2024 21:37

Víťazstvo Trenčína nad Košicami 2:0 sledovalo na štadióne na Sihoti 372 divákov. Oba góly dali nigérijský futbalisti - Emmanuel Uchegbu a Chinonso Emeka.

To najdôležitejšie sa udialo v úvodnom dejstve. V 6. minúte mal na hlave svoj tretí gól v sezóne Žan Medved.

V 29. minúte skončili excelentné Emekove nožničky tesne vedľa, ale vzápätí sa už domáci tešili.

Košičania nedokázali dostať loptu do bezpečia,  Emmanuel Uchegbu sa uvoľnil a poslal loptu k tyči.

Za Košice mohol odpovedať Fabiš, ale lopta mu nesadla ideálne a Sláviček zasiahol.

Na konci polčasu zahodil velikánsku šancu Žan Medved a následne – už v nadstavenom čase – Košičania nepochopiteľne školácky chybovali – a Emeka takúto možnosť neodmietol. AS viedol 2:0.

Hneď po pauze vyšli Košičania z ťažkej situácie až do veľkej šance, ale Faško napálil iba do Slávička.

Následne Emeka zbytočne za dve minúty inkasoval dve žlté a oslabil Trenčín. Košice však početnú výhodu nevyužili. Trenčín – Košice 2:0.