Ďalšia remíza v C skupine. Angličania viedli, no krásnym gólom Hjulmand zachránil pre Dánsko aspoň bod

20.6.2024 20:04

Futbalisti Anglicka remizovali v druhom vystúpení v C-skupine ME v Nemecku s Dánskom 1:1. V 18. minúte ich vo Frankfurte poslal do vedenia Harry Kane. Severania vyrovnali v 34. minúte po ďalekonosnej strele Mortena Hjulmanda.

Angličania sú so ziskom štyroch bodov na čele tabuľky. V utorok o 21.00 h nastúpia v záverečnom dueli v skupine proti Slovinsku. Dáni, ktorí majú na konte dva body, sa v rovnaký deň stretnú so Srbskom.

C-skupina, 2. kolo /Deutsche Bank Park, Frankfurt/

Dánsko - Anglicko 1:1 (1:1)

Góly: 34. Hjulmand - 18. Kane. Rozhodcovia: Soares Dias - Soares, Ribeiro (všetci Portug.). ŽK: Vestergaard, Maehle, Nörgaard - Gallagher

Dánsko: Schmeichel - Andersen, Christensen, Vestergaard, Maehle – Hjulmand (82. Nörgaard), Höjbjerg, Kristiansen (57. Bah) – Eriksen (82. Olsen) – Höjlund (67. Poulsen), Wind (57. Damsgaard)

Anglicko: Pickford - Walker, Guehi, Stones, Trippier - Alexander-Arnold (54. Gallagher), Rice - Saka (69. Eze), Bellingham, Foden (69. Bowen) – Kane (69. Watkins)