Posledná akcia duelu vydrela Srbsku prvý bod na šampionáte. Slovinci si podelili body aj v druhom zápase

20.6.2024 17:12

Futbalisti Slovinska remizovali v zápase C-skupiny ME v Nemecku so Srbskom 1:1. Do vedenia ich poslal v 69. minúte Žan Karničnik a keď už sa zdalo, že si odnesú všetky tri body, v piatej nadstavenej minúte vyrovnal z poslednej akcie zápasu Luka Jovič. Tím Matjaža Keka má po druhom kole na konte dva body, Srbi získali prvý.

Slovinsko uzavrie boje v základnej skupine v utorok 25. júna o 21.00 h s Anglickom, Srbsko sa v rovnakom termíne stretne s Dánskom.

C-skupina, 2. kolo /Allianz aréna, Mníchov/:

Slovinsko - Srbsko 1:1 (0:0)

Góly: 69. Karničnik - 90.+5 Jovič, ŽK: Janža, Vipotnik - Mladenovič, Lukič, Jovič, Gačinovič. Rozhodcovia: Kovács - Marinescu, Artene (všetci Rum.).

Slovinsko: Oblak - Karničnik, Drkušič, Bijol, Janža - Stojanovič (76. Verbič), Gnezda Čerin, Elšnik (90.+1 Brekalo), Mlakar (64. Gorenc Stankovič) - Šporar, Šeško (76. Vipotnik)

Srbsko: Rajkovič - Veljkovič, Milenkovič, Pavlovič - Živkovič (82. Birmančevič), Ilič, Lukič (64. Milinkovič-Savič), Mladenovič (46. Gačinovič) - Tadič (82. Samardžič) - Vlahovič (64. Jovič), Mitrovič