Українському дипломату довелося тікати з Донецька через росіян. Вони хочуть від України другого Алеппо
Екс-депутат Верховної Ради України - Наталія Веселова у 2014 році бачила, як росіяни окупували Донецьку область. Спочатку туди почали приїжджати автобуси з табличками Москва-Донецьк і «спецтуристи». Лише пізніше, за її словами, з'ясувалося, що це диверсанти, які підбурювали людей до незаконних збройних формувань. В інтерв’ю для ta3 вона також розповідає, чому не впевнена, чи оберуть українці знову Зеленського президентом.
Ваш депутатський мандат закінчився у 2019 році. Як тривала ваша політична кар’єра? Ви також претендували на мандат на виборах 2019 року? У вас ще є політичні амбіції?
У липні 2019 я балотувалась на виборах до Верховної ради України на прифронтовому окрузі. Цей округ я обрала не випадково. Я була єдиною депутаткою, яка 5 років працювала з людьми, які жили в населених пунктах вздовж лінії фронту. Я їздила в ці міста та села. Були випадки, коли разом з мешканцями я потрапляла під обстріли. Я захищала права та інтереси цих людей на державному рівні, вони мене добре знали. Але у 2019 вони обрали своїм депутатом чоловіка з проросійськими поглядами.
Тому після завершення роботи в Парламенті я зайнялась громадською діяльністю. Власне, зараз я виконую ту ж роботу, яку здійснювала, коли була депутаткою.
Я не маю бажання балотуватись знову. Але ми разом з моїми колегами передаємо політичний досвід молодим та іншим активним людям, щоб підготувати нову українську політичну еліту. Ми вважаємо це своєю головною місією. В Україні є запит на нових політиків, і вимоги в українського суспільства дуже високі.
Земля генераторів
Президент Володимир Зеленський відчуває безпрецедентну підтримку світових держав. Після вторгнення російська пропаганда намагалася поширити дезінформацію про його втечу з країни, але з початку вторгнення він був лише в одній закордонній поїздці – до Білого дому в США. Як українці сприймають президента Зеленського після року війни?
Українці ставляться до Зеленського з повагою і підтримують його діяльність як Президента, Верховного головнокомандувача та головного дипломата. Але це не заважає українцям критикувати Володимира Зеленського та його оточення за помилки. Ми не сприймаємо Президента як царя. Ми ставимось до нього, як до людини, якому ми доручили тимчасово керувати країною. Я навіть не впевнена на 100%, що українці оберуть Зеленського президентом на другий термін. Тому що прямо зараз в суспільстві формуються вимоги до політичної фігури Президента. Обговорюються не прізвища, а саме критерії та вимоги до особистості кандидата.
Атаки російської армії в останні тижні спричинили серйозні перебої з електроенергією. У якій частині України на початок 2023 року найбільша проблема з підключенням до електроенергії? Як це терплять українці?
Українці виявились дуже стійкими до таких викликів, як відсутність електроенергії. Україну жартома називають “країна генераторів”. Найбільше, звичайно, страждає бізнес. Зупиняються багато виробництв. Але всі підлаштовуються під графік відключень. Люди закуповують павербанки, генератори, навіть звичайні ялинкові гірлянди на батарейках, щоб освітлювати приміщення.
Люди жартують, що завдяки відключенням електроенергії вони покращили навички тайм-менеджменту, бо тепер їм за 2-3 години потрібно встигнути зробити ті справи, на які раніше витрачали цілий день.
В перші дні масованих обстрілів у Києві та Київській області електроенергія була відсутня протягом чотирьох днів.
В прифронтових містах, таких як Бахмут, Соледар, електроенергія відсутня вже декілька місяців.
Українці розміщують у соцмережах звернення до росіян: «Без світла чи без вас? Без вас»! Наш народ рішуче налаштований на перемогу і готовий до будь-яких викликів.
Ви можете прочитати інтерв’ю з Наталією Веселовою на ta3.com, також словацькою мовою.