Live
Archív
iSekunda
mReportér

Štúdio ta3

Archív relácie

STUDIO-TA3-WLACHOVSKY-EU-10-00
Štúdio ta3

Súčasťou európskeho spoločenstva sme už 20 rokov. Kde by sme dnes boli keby sme do EÚ nevstúpili?

Sloboda pohybu v rámci Schengenu, voľný obchod, spoločná mena či eurofondy, ktoré zveľadili už snáď každé mesto na Slovensku. Aj také sú výhody členstva v Európskej únii. Súčasťou európskeho spoločenstva sme už 20 rokov, napriek tomu v súčasnosti silnejú hlasy kritikov, ktorí volajú po - teraz citujem "konci diktátu z Bruselu." Prečo je to tak, a kde by sme dnes boli, keby sme do EÚ nevstúpili - pýtali sme sa Miroslava Wlachovského, diplomata a bývalého ministra zahraničných vecí, analytika inštitútu Globsec.

LIVE-SKYPE-CIGLEROVA-16-30
Štúdio ta3

Prečo študenti stanujú v areáloch univerzít? V Amerike pokračujú protesty proti vojne v Pásme Gazy

Na desiatkach kampusov amerických univerzít pokračujú protesty proti vojne v Pásme Gazy - medzi nimi sú aj vysoko rešpektované a staré univerzity. Za uplynulé dva týždne napätie prerástlo do odporu, ktorý niektorí prirovnávajú k hnutiu Occupy Wall Street spred 13 rokov. Prečo študenti stanujú v areáloch univerzít a čo sa snažia dosiahnuť? To boli otázky pre Janu Ciglerovú, korešpondentku českého Deníka N zo Spojených štátov.

SKYPE-KOZAK
Štúdio ta3

Trumpove trampoty. Ako môžu jeho súdne procesy zamiešať karty pred jednými z najdôležitejších volieb sveta?

Americký najvyšší súd sa po prvý raz v histórii zaoberal absolútnou prezidentskou imunitou. Riešil to na popud amerického exprezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa snaží zmiesť zo stola obžalobu z nelegálnych zásahov do prezidentských volieb. Ako môžu tieto súdne procesy zamiešať karty pred jednými z najdôležitejších volieb sveta? Povedali sme si s amerikanistom Kryštofom Kozákom z Inštitútu medzinárodných štúdií Karlovej univerzity.

VMIX-LIVE-ZIAROVSKY-16-00
Štúdio ta3

Pripomíname si 38. výročie havárie v Černobyli. Kde sa stala chyba a čo je s reaktorom dnes?

Uplynulo 38 rokov od havárie v černobyľskej atómovej elektrárni. V noci z 25. na 26. apríla vybuchol jeden zo štyroch reaktorov elektrárne. Rádioaktívny mrak kontaminoval veľké časti Ruska, Ukrajiny a Bieloruska. Podľa sovietskych údajov pri nehode prišlo o život 31 ľudí, no odhady hovoria skôr o stovkách až dokonca stovkách tisícov. Aj o tom sme sa rozprávali s Andrejom Žiarovským, expertom na energetiku.

strana 1 / 167