Huliakovu nomináciu na ministra športu bude Kaliňák rešpektovať. Cap záhradníkom, pýtal sa Valášek

Kto bude viesť ministerstvo cestovného ruchu a športu? V politických kuloároch sa zmieňuje meno rebelujúceho Rudolfa Huliaka. Či to však nakoniec naozaj bude on, ani po dnešku nie je jasné.

Hoci sú nespokojní, všetci podporujú programové vyhlásenie vlády a premiéra Roberta Fica. Hovorí o odídencoch z Hlasu a SNS minister obrany.

„Chceme s nimi diskutovať, aby aj ich politické zámery sa vedeli naplniť. Ich politické ambície realizovať nejaký politický program, či už osobný alebo stranícky,“ povedal minister obrany a podpredseda vlády Robert Kaliňák (Smer-SD).

Bude novým ministrom Huliak?

Pripúšťa, že stoličku na ministerstve športu dostane Rudolf Huliak. „My budeme rešpektovať ich nomináciu,“ tvrdí Kaliňák.

„Cap záhradníkom? To sú tie dve slová, ktoré ma napadajú v súvislosti s pánom Huliakom na tomto poste. Povedali sme to predtým. Vrátili by sme sa k tomu znovu,“ povedal podpredseda strany a poslanec Tomáš Valášek (PS).

Najprv dohoda s Huliakovcami, potom so skupinou okolo Samuela Migaľa, konštatoval minister obrany.

„Oni si v konečnom dôsledku povedia, akú predstavu majú, keď sa dohodneme, na akej forme spolupráce,“ zhodnotil Kaliňák.

Uvažuje sa aj o podpise dokumentu

V koalícii uvažujú aj o tom, že premiér podpíše s nezaradenými poslancami dokument o spolupráci.

„SNS urobila všetko čo mohla, odovzdali sme časť kompetencii, ponúkol som podporu menšinovej vlády. Povedal som, že nemusím byť ani podpredsedom SNS a naši ministri takisto deklarovali, že nie sú prilepení na svoje stoličky,“ povedal predseda strany a podpredseda NR SR Andrej Danko (SNS).

Premiér by mená nových ministrov mohol predstaviť prezidentovi už v nasledujúcom týždni.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok