Volko chýbal a tak sa stal majstrom Slovenska Federič. Ženský šprint ovládla Viktória Forster

včera 23:20

V kvalitnej ostravskej hale sa zišli najlepší slovenskí atléti, aby zabojovali o domáce tituly pre rok 2025. Okrem viacerých rekordov sme boli svedkami aj mnohých pútavých súbojov.

Na 60 bodoval Filip Federič

Už beh na 60 metrov cez prekážky mužov priniesol v Ostrave na domácom halovom atletickom šampionáte skvelý výsledok. Víťaz, vekom ešte junior, Peter Dávid z Dukly Banská Bystrica vyhral s časom 8:00, ale vo vloženom behu dokonca bežal za 7,98 a stal sa prvým slovenským juniorom, ktorý už na seniorských prekážkach podliezol hranicu ôsmych sekúnd.

V behu na hladkej 60 sme po ôsmich rokoch spoznali nového kráľa, ale z rovnakého klubu, ako v predchádzajúcich rokoch. Pri neúčasti Jána Volka, ktorý nechcel riskovať obnovenie zranenia pred halovým európskym šampionátom, sa presadil člen Našej atletiky Bratislava, Filip Federič. Po skvelom štarte ale v závere musel odrážať útok Jakuba Nemca. Napokon Federič uspel o 8-tisícin sekundy a vyhral za 6,80.

Forster dominovala

Ženský šprint podľa očakávania najlepšie zvládla Viktória Forster z banskobystrickej Dukly, vo finále dosiahla čas 7,30, ale v cieli akoby nebola najspokojnejšia.

Vrcholom úvodného dňa majstrovstiev Slovenska boli behy na 400 metrov. Ako mužov, tak u žien sa o skvelé divadlo starali predovšetkým špecialisti na dlhé prekážky. U žien to bol nádherný súboj Zapletalová-Ledecká. Ema nedávno utvorila nový slovenský halový rekord na tejto trati a Daniela zase čo štart v tomto roku, to nový osobný rekord. Inak tomu nebolo ani tentoraz, hoci ešte pred záverečnou zákrutou to vyzeralo na víťazstvo Zapletalovej, ktorá to rozbehla veľmi rýchlo. Tá však zrazu nečakane stuhla a toho bez zaváhania využila Ledecká. Tá napokon vyhrala s časom 52,71.

Úžasné divadlo priniesli aj muži. Tam sa o titul mohla pobiť elitná trojica Baluch, Bujna, Domotor. Posledne menovaný zo Slávie STU Bratislava v sobotu vylepšil v Birminghame vlastný slovenský rekord na 46,61. V Ostrave však musel tuho zabojovať, keďže ešte na cieľovej rovinke statočne bojoval Šimon Bujna a Patrik Domotor sa iba tesne dostal k titulu. Ten si zabezpečil v čase 46,98.

Záverečnú príjemnú bodku za prvým dňom dali ženy Našej atletiky Bratislava, ktoré v štafete na 4x200 metrov utvorili nový klubový slovenský rekord v čase 1:38,58. Postarala sa o to zostava (Ema Bendová, Michaela Ufnárová, Lenka Kovačovicová, Agáta Cellerová).

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok