Na Slovensku vzniká nové hnutie. Jeho zakladateľ chcel vzkriesiť Mečiara a na debatu priniesol kravatu s oplzlým motívom

Slovenská politická scéna by sa mohla čoskoro rozšíriť o nové hnutie. Subjekt s názvom SPOLOČNE zbiera hlasy, v ceste mu však môže stáť niekoľko zvláštnych detailov z minulosti jeho členov.

leinerovič rtvs.png
Foto: Reprofoto: Archív RTVS

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť jeden politický subjekt. Oznámenie o zbere podpisov zverejnilo na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR hnutie s názvom SPOLOČNE.

Vznik nových strán a hnutí nutne nie je ničím výnimočným, v krajine ich je aktívnych 55, ďalšie desiatky zanikajú či už zanikli. Za pozornosť však stoja ľudia, ktorí založenie hnutia SPOLOČNE avizujú.

V politike totiž nie sú nováčikmi a za sebou majú zopár bizarných počinov.

Kontroverzia v debate aj snaha o návrat Mečiara

Na oznámení zverejnenom na stránke MV SR, ktoré je mimochodom napísané rukou, svietia podpisy Mariána Leineroviča, Miloslava Hoscheka a Júliusa Rozložníka. Práve Leinerovič sa už pokúšal dostať do politiky viackrát a v jednom momente sa dostal na výslnie v médiách.

oznámenie.png Foto: MV SR Oznámenie na stránke MV SR

Ako upozornil portál Closer, Leinerovič kandidoval na župana Bratislavského kraja vo voľbách do VÚC v roku 2017. Verejnoprávna televízia, v tom čase ešte RTVS, odvysielala sériu rozhovorov s kandidátmi.

Do štúdia sa dostavil aj Leinerovič a vybavil sa netradičným doplnkom. Na jeho kravate boli totiž vyobrazené prasatá v akte pohlavného styku.

Po otázke od moderátorov, prečo zvolil práve tento dizajn kravaty, Leinerovič odpovedal, že jeho kúsok len odzrkadľuje stav politiky na Slovensku. Opísal ju ako „grupensex“ a vyslovil domnienku, že „slovenskí politici vraj navzájom sexujú“.

Podľa vlastného opisu pedagóg, novinár a športový tréner, v tom čase neuspel. Vo voľbách na župana skončil posledný, svoj hlas mu odovzdalo 181 občanov.

Neúspešný kandidát na župana to však v politike nevzdal. Okrem snahy dostať sa do parlamentu vo voľbách 2023 so svojou stranou Spoločne občania Slovenska (SOS), sa pričinil aj o znovuvzniknutie Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS), ktoré zakladal ešte v roku 1991 expremiér Vladimír Mečiar.

Článok pokračuje na ďalšej strane
Strana 1 / 2 Ďalšia strana
zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok