Svet nečaká na mindráky politikov, vyhlásil Korčok. PS má svoje slabiny, musí sa zbaviť nálepky "bratislavskej strany"
Nový člen opozičného hnutia PS priznal slabiny progresívcov: Nie sú prítomní všade a sú onálepkovaní klamlivými nálepkami. V druhej časti relácie Téma dňa vystúpil Ivan Korčok.
Diplomat a politik Ivan Korčok po siedmich mesiacoch zváženia oficiálne oznámil svoj vstup do Progresívneho Slovenska (PS).
V rozhovore vysvetlil, že jeho rozhodnutie zotrvať v politike a pripojiť sa k PS bolo dôkladne premyslené.
Korčok s PS vsadil na tutovku, myslí si politológ Štefančík. Rozpad SNS pripomína situáciu v bývalom hnutí OĽaNO
Zdôraznil, že jeho cieľom je prispieť k modernizácii Slovenska, ktoré podľa neho zaostáva a potrebuje nový impulz.
Nálepka "bratislavskej strany"
„Nechcem, aby sme sa naďalej pozerali na chrbát našich susedov, ako sú Česi a Poliaci,“ uviedol Korčok. Vstupom do PS nachádza spoločný cieľ, a to napriek tomu, že sa s niektorými ich postojmi nemusí stotožňovať na sto percent.
"Pre mňa je kľúčové, že PS poskytuje priestor rôznym názorom a rešpektuje ich," dodal Korčok, ktorý sa považuje za umierneného konzervatívca.
S Korčokom prichádza PS o opozičnú pozíciu, komentuje Šutaj Eštok. Vstupuje do hry politického establišmentu
Podľa Korčoka má Progresívne Slovensko potenciál zmeniť obraz krajiny a premeniť sa na celonárodnú stranu, ktorá rieši problémy občanov vo všetkých regiónoch.
Kritiku PS ako "strany pre menšiny" a "bratislavskej strany" považuje za nepravdivú, pričom zdôraznil, že strana musí byť prítomná po celom Slovensku.
Korčok na záver vyzval k tomu, aby Slovensko prestalo stagnovať.
"Svet sa hýbe dopredu, nestagnuje. Svet nečaká na slovenské mindráky, ktoré majú mnohí slovenskí politici, a hovoria ľuďom, len to tu zabetónujme, je to zlé, ale je to naše," uzavrel, apelujúc na novú, modernú víziu Slovenska, ktorú Progresívne Slovensko podľa neho ponúka.
Celý rozhovor s Ivanom Korčokom si môžete pozrieť aj tu, okrem iného sa dozviete aj to, čo si myslí o výsledkoch amerických volieb: