Tipos extraliga: Trenčín prekvapil Slovan, Žilina opäť zdolala Košice. Spišiaci zostávajú na čele tabuľky

včera 22:00

Hokejisti Trenčína aj Žiliny sa postarali o prekvapenia 15. kola Tipos extraligy, keď získali plný bodový zisk na ľade Slovana Bratislava, resp. Košíc.

Tipos extraliga

Trenčania hodili za hlavu matný výkon z piatkového zápasu, keď v Košiciach prehrali 1:7. Trojbodovým ziskom sa odpútali od posledného tímu tabuľky Nových Zámkov, na ktorý majú trojbodový náskok.

Tretia prehra po sebe

Svoj najlepší zápas v sezóne odchytal brankár hostí Michal Valent, ktorý inkasoval iba jeden gól z 36 striel a dosiahol 97,22-percentnú úspešnosť zákrokov. Hostia strelili oba góly už v prvej tretine, na triumf im stačilo celkovo 23 striel. Hráči Slovana si nenapravili chuť po trpkej piatkovej prehre v Banskej Bystrici, keď na jej ľade stratili náskok 4:1. Prehra s Trenčínom bola pre nich tretia po sebe.

Cenný triumf si z ľadu favorita priniesli aj Žilinčania, ktorí dokázali Košice zdolať aj v druhom vzájomnom zápase sezóny. Víťazstvo 3:2 bolo pre nich zároveň prvé na klzisku súpera. Jednou asistenciou a gólom, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný, sa na ňom podieľal bývalý košický útočník Hunter Fejes. Zo zápasu však predčasne odstúpil pre zdravotné problémy. Košičania prehrali prvýkrát po troch víťazstvách.

Na čele zostávajú Spišiaci

Na čele tabuľky sú naďalej suverénni hráči Spišskej Novej Vsi. V nedeľňajšom zápase naplno bodovali aj v spišskom derby na ľade Popradu a piatykrát po sebe naplno bodovali. Na prvom mieste majú sedembodový náskok pred Košicami. Poprad prehral v druhom zápase po sebe. "Kamzíci" viedli od 12. minúty 1:0 a tento stav držali až do 52. minúty. Potom však Spišiaci potvrdili, že tretie tretiny sú ich silná stránka a tromi gólmi otočili skóre.

Aj hráči Banskej Bystrice si pripísali šesťbodový víkend, keď na pamätné víťazstvo nad Slovanom 6:4 po "otočke" z 1:4 v tretej tretine, nadviazali triumfom nad Michalovcami 2:1. Bilanciou gól a asistencia sa na ňom podieľal bývalý obranca Michaloviec Christián Michalčin. Dukla vonku prehrala iba druhýkrát v sezóne.

Liptovský Mikuláš opäť triumfoval

Hráči Liptovského Mikuláša nadviazali na piatkový triumf nad Zvolenom 4:3 dôležitým trojbodovým víťazstvom nad tabuľkovým konkurentom Novými Zámkami 5:0. Hostia prehrali tretí duel po sebe a naďalej sú na poslednom 12. mieste s 9 bodmi. Brankár Filip Surák dosiahol svoje prvé čisté konto v sezóne a tretie v extraligovej kariére. Útočník Liptákov Brendan Ranford prihral na prvý gól svojho tímu a bodoval aj v šiestom zápase sezóny.

Hokejisti Zvolena viedli nad majstrovskou Nitrou 2:0 aj 3:2, no napokon prehrali druhý zápas po sebe. Hostia v tretej tretine vyrovnali na 3:3 a o ich triumfe 4:3 rozhodol v 20. sekunde predĺženia Sahir Gill.

Tipos extraliga - 15. kolo:

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 36. Hoelscher (Golian, Kubka) - 12. Josling (Krajč), 18. Hudec (Krajčovič, Bortňák). Rozhodcovia: Hronský, Žák - Frimmel, Jedlička, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4882 divákov

Slovan: Godla - Brincko, Bačik, Kubka, Golian, Maier, Sersen, Fabuš - Pecararo, Hoelscher, Ortega - Bakoš, Egle, Pánik - Takáč, Bjalončík, Minárik - Dudáš, Preisinger, Lukošik - Kukumberg

Trenčín: Valent - Cardwell, Macejko, Hatala, Schmiemann, Bokroš, Laurenčík, Bečár - Green, Stapley, Leskinen - Josling, Krajč, Baláž - Hudec, Sojčík, Ahl - Maruna, Bortňák, Krajčovič - Tomík

HC Košice - DOXXbet Vlci Žilina 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 29. Jääskeläinen (Gildon, Pollock), 60. Pollock (Chovan, Petráš) - 17. Kolenič (Koyš, Jones), 24. Walega (Galamboš, Fejes), 36. Fejes (Walega, Holenda). Rozhodcovia: Novák, Krajčík - Knižka, Tvrdoň, vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Gildon (Koš.) 5 min. + DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3171 divákov

Košice: Janus - Teves, Deyl, Ferenc, Gildon, Bartoš, Šedivý - Mikúš, Krivošík, Martel - Jääskeläinen, Pollock, Petráš - Bartánus, Chovan, Repčík - Šimun, Havrila, Rogoň

Žilina: LaCouvee - Djakov, Tourigny, Pobežal, Miller, Holenda, Gachulinec - Kolenič, Jones, Koyš - Fejes, Walega, Mucha - Varga, Galamboš, Beták - Mráz, Šmida, Melcher

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 12. Calof (Cracknell) – 52. Hannoun (Majdan, Mitens), 53. Žiak (Myklucha, Andrusiak), 59. Vandas (Myklucha, Ališauskas). Rozhodcovia: Rojík, Crman – Orolin, Tichý, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3888 divákov.

Poprad: Belányi – Brejčák, Kotvan, Romančík, Bourque, Turan, Fereta, Sluka – Calof, Cracknell, Nauš – Murphy, Suchý, Centazzo – Giľák, Šiška, Kundrik – Mlynarovič, Török, Paločko

Spišská Nová Ves: Mitens – Ališauskas, Groch, Valach, Žiak, Barcík, Romaňák – Rapáč, Ford, Majdan – Harper, Hannoun, Kestner – Števuliak, Myklucha, Andrusiak – Vandas, Drábek, Džugan – Danielčák

HC MONACObet Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 20. Michalčin (Voyer, Boucher), 35. Boucher (Voyer, Michalčin) – 30. Daugavinš (Svitana, Rockwood). Rozhodcovia: Štefik, Snášel ml. – Pribula, Hercog, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2167 divákov.

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Česánek, Kozák, Žabka – Adams, Wedman, Faith – Kukuča, Boucher, Voyer – Výhonský, Petriska, Tomka – Valigura, Čunderlík, Matoušek

Michalovce: Junca – Bodák, Slováček, Meliško, Brejčák, Drgoň, Kulda – Daugavinš, Johnson, Fominych – Svitana, Rockwood, Krastenbergs – Varga, Valach, Michnáč – Vašaš, Solenský, Kabáč

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 7. Gerlach (Ranford, Quince), 33. Chmielewski (Réway, Foote), 38. Chmielewski (Réway), 58. Quince (Gerlach, Avcin), 60. Žitný. Rozhodcovia: Klejna, Goga - D. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 877 divákov.

Liptovský Mikuláš: Surák - Foote, Lalík, Jendroľ, Ullman, Štrbáň, Mezovský - Gerlach, Quince, Ranford - Réway, Sukeľ, Avcin - Vojtech, Uhrík, Chmielewski - Nespala, Vankúš, Šandor - Žitný

Nové Zámky: Grande - Komuls, Maalahti, Lalonde, Roman, Luža, Semaňák, Chatrnúch - Golod, Slovák, Ducharme - Kováč, Ondrušek, Hamaliuk - Karaffa, Linet, Handlovský - Ružek, Géci, Kodhaj

HKM Zvolen – HK Nitra 3:4 pp (2:2, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 5. Olson (Hecl), 8. Viedenský (Marcinek, Zuzin), 26. Hecl (Robertson) – 9. Auk (Cotton), 17. Stacha (Camara), 52. Pobežal (Buček), 61. Gill. Rozhodcovia: Jobbágy, Orolin – Tomáš, Bogdaň, vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Hrnka (Nit.) 5 min. + DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 2067 divákov.

Zvolen: Boľo – Stránský, Halbert, Bindulis, Robertson, Sládok, Oligny, Hudec – Hecl, Olson, Kudrna – Bondra, Sheehy, Mišiak – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Macek, Senčák, Lunter – Gron

Nitra: Aittokallio – Lisý, Mezei, Cotton, Auk, Vitáloš, Stacha – Bajtek, Hrnka, Buček – Ritchie, Gill, Camara – Lacka, Bubela, Jackson – Csányi, Pobežal, Okoličány – Bačo