Prekvapivý obrat na domácej palubovke: Basketbalisti Interu Bratislava porazili Legiu Varšava

22.10.2024 23:15

Basketbalisti Interu Bratislava sú v Severoeurópskej lige po dvoch zápasoch stopercentní. Týždeň po výhre v Brne zdolali na domácej palubovke Legiu Varšava 89:83.

Zverenci Aramisa Nagliča prehrávali v súboji 5-násobného slovenského majstra so 7-násobným poľským vo vyrovnanej úvodnej štvrtine iba 25 sekúnd. Takmer celý čas viedli a do druhej išli za stavu 20:19. Poliaci, ktorí prišli do Bratislavy v pozícii favorita, v druhej štvrtine otočili, v tretej náskok ešte navýšili a 14 minút pred koncom, keď viedli o 10 bodov 64:54, mali jasne namierené za víťazstvom.

Žlto-čierni sa ale nevzdali a vydareným záverom tretej štvrtiny znížili na rozdiel jediného bodu. Povzbudení emóciami potom predviedli 5-bodovú šnúru aj na začiatku štvrtej desaťminútovky a vedenie už z rúk nepustili. Strelecky ich potiahol najmä 29-bodový Američan Cousins, zo Slovákov sa najviac darilo 10-bodovému Milanovi Szabóovi.