Sokoli predviedli bojovný výkon v Lige národov. Na Tehelnom poli remizovali so Švédskom

11.10.2024 19:07 , Aktualizované: 11.10.2024 22:50

Slovenskí futbalisti remizovali vo svojom treťom zápase v C-divízii Ligy národov so Švédskom 2:2.

Švédsko Slovensko Liga národov

Hostia viedli na Tehelnom poli zásluhou Yasina Ayariho a Kena Semu, no Slováci vyrovnali po dvoch góloch Davida Strelca.

Severania boli v prvom polčase lepší, dominovali v strede poľa a boli odmenení dvoma gólmi. Slováci však ešte do prestávky znížili zásluhou Strelca. V druhom vďaka zlepšenému výkonu dokázali vyrovnať, keď sa opäť presadil 23-ročný útočník.

Zverenci Francesca Calzonu zostali v tabuľke na 2. mieste, majú rovnako sedem bodov ako prví Švédi, ale horšie skóre.

V ďalšom dueli nastúpia v pondelok 14. októbra o 18.00 v Baku proti domácemu Azerbajdžanu.

Štandardná zostava

Futbalisti Slovenska nastúpili na zápas Ligy národov proti Švédsku bez prekvapení v základnej zostave.

V bránke sa predstavil Marek Rodák, ktorý nahradil zraneného Martina Dúbravku. V stredovej formácii dostal príležitosť Lászlo Bénes, ktorý zastúpil Juraja Kucku, tiež neprítomného kvôli zraneniu.

Zostava Slovenska: Rodák – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Duda, Lobotka, Bénes – Suslov, Strelec, Haraslín

Zostava Švédska: Johansson – Douglas, Hien, Gudmundsson – Eliasson, Ayari, Karlström, Salétros, Sema, Gyökeres, Kulusevski