Gauffová triumfovala v Pekingu. Američanka porazila Češku Muchovú a posunula sa v rebríčku do top päťky

včera 22:57

Americká tenistka Cori Gauffová má za sebou úspešnú premiéru pod novým trénerom Mattom Dalym. Hneď na prvom turnaji získala titul, keď triumfovala na tisícke v Pekingu.

Do finále prestížneho turnaja sa dostali Gauffová a Češka Karolína Muchová, ktorá hrala v predchádzajúcich zápasoch dobre, no finále jej nevyšlo. V prvom sete bola Gauffová jasne lepšia a za 30 minút dovolila súperke uhrať iba jednu hru.

Druhé dejstvo začala aktívnejšie Muchová, ktorá využila v druhom geme brejkbal a viedla 2:0. Lenže Gauffová rýchlo vyrovnala a v deviatej hre využila hneď prvý mečbal. Po víťazstve 6:1 a 6:3 zaznamenala ôsmy triumf v kariére, pričom vo finále bola deväťkrát.

Američanka sa vďaka druhému víťazstvu na tisíckovom turnaji posunie v rebríčku WTA na štvrté miesto, Muchová bude od pondelka svetovou tridsiatkou.