Slovan Bratislava odštartoval 32. ročník Tipos extraligy víťazstvom. Na domácom ľade zdolal Nové Zámky

dnes 20:45 , Aktualizované: dnes 22:54

Hokejisti HC Slovan Bratislava vstúpili víťazne do 32. ročníka najvyššej slovenskej súťaže. V piatkovom zápase 1. kola Tipos extraligy zdolali na domácom štadióne HC Mikron Nové Zámky 2:1.

Víťazstvo domácich

„Belasí“ v úvodnej tretine zvládli dve oslabenia aj vďaka dobrým zákrokom Šutova a v závere, pri avizovanom vylúčení, išli do vedenia. Z dorážky sa presadil Šille. Hostia vyrovnali v 25. minúte pri vlastnom oslabení, keď sa po Komulsovej strele dostal k odrazenému puku Ducharme. Zámky mohli vzápätí otočiť po tom, čo Novajovský naskočil z trestnej, ale v úniku netrafil bránku.

Slovan bol v ďalších minútach strelecky aktívnejší, no gólu sa dočkal až v 46. minúte, keď Acolatse potrestal vylúčenie hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Tesne predtým neuspel Ducharme, ktorého blafák prečítal Šutov. Domáci si už tesný náskok postrážili a nad Novým Zámkami tak zvíťazil aj v šiestom zápase v sérii. Naposledy s nimi prehral pred rokom v októbri.

Pozrite si reportáž z 19. septembra 2024 o Tipos extralige.