Hladíkov gól priniesol Ružomberku víťazstvo, aj napriek vylúčeniu Seleckého

V záverečnom zápase 7. kola Niké ligy na seba narazili kluby s podobným štýlom práce, Ružomberok a Podbrezová. Vo vzájomných súbojoch sú však dlhodobo úspešnejší Liptáci.

Futbalisti Ružomberka, ktorí boli od 62. minúty bez vylúčeného Alaxandra Seleckého, vyhrali v nedeľnom zápase 7. kola Niké ligy nad Podbrezovou 1:0.

"Ruža" je tak naďalej bez prehry a v neúplnej tabuľke si drží tretiu priečku, Podbrezová je predposledná.

Priebeh hry

Pod Čebraťom sa od začiatku zásluhou oboch tímov hral ofenzívny futbal. V 24. minúte prišla prvá gólovka, keď po prihrávke Martina Gomolu z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval Samuel Lavrinčík a gólman hostí Adam Danko vytiahol reflexívny zákrok.

V 37. minúte Jan Hladík otvoril skóre vydarenou obaľovačkou. Selecký videl po faule na prenikajúceho Matej Grešáka červenú kartu, a tak Liptáci pokračovali s desiatimi mužmi. V nadstavenom čase bol ešte vylúčený, po druhej žltej karte, podbrezovský obranca Kristián Koštrna.