Rebecca Šramková vytvára históriu: Prvýkrát sa ocitne vo finále dvojhry na turnaji WTA

14.9.2024 18:58

Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa prvýkrát v kariére prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA.

Rebecca Šramková

V sobotňajšom semifinálovom dueli (14. septembr) v tuniskom Monastire zdolala siedmu nasadenú Talianku Luciu Bronzettiovú 6:3, 6:4.

V boji o titul sa stretne s víťazkou zápasu medzi Britkou Sonay Kartalovou a Evou Lysovou z Nemecka.

Priebeh hry

Dvadsaťsedemročná Slovenka vstúpila do zápasu výborne, keď hneď v úvode brejkla súperku a dostala sa do vedenia 2:0. Následne za stavu 2:3 vyhrala štyri gemy za sebou a uchmatla set pre seba v pomere 6:3.

Vstup do toho druhého vyšiel síce lepšie 86. hráčke svetového rebríčka, no Šramková sa postupne dokázala dostať späť do tempa a poradilo sa jej otočiť stav z 0:2 na 3:2. Koncovka setu opäť patrila zverenke trénera Milana Martinca.

Za stavu 5:4 pri podaní súperky premenila v desiatom geme hneď svoj prvý mečbal a po 92-minútovom boji sa mohla tešiť z premiérového postupu do finále na hlavnom profesionálnom okruhu.

Šramková predtým na turnaji vyradila v 1. kole francúzsku kvalifikantku Elsu Jacquemotovú, v osemfinále jej krajanku a druhú nasadenú Claru Burelovú a vo štvrťfinále po takmer triapolhodinovom boji zdolala Španielku Saru Sorribesovú Tormovú.