Bronzová medaila pre Viktóriu Chladoňovú. Slovenská cyklistka excelovala na majstrovstvách v Belgicku

11.9.2024 10:58

Slovenská reprezentantka Viktória Chladoňová získala na ME v cestnej cyklistike v Belgicku bronzovú medailu v stredajšej individuálnej časovke junioriek. Trať z Heusden-Zolderu do Hasseltu s dĺžkou 13,3 km absolvovala v čase 18:03,12 minúty.

Viktória Chladoňová

Zlato si vyjazdila Španielka Paula Ostizová Tacová (17:52,31), na striebornej priečke sa umiestnila Holanďanka Fee Knavenová (17:53,69). Druhá Slovenka v 46-člennom štartovom poli Sofia Ungerová obsadila 30. miesto časom 19:31,38 minúty.

Zmluva so špičkovým tímom

Sedemnásťročná Chladoňová, ktorá bude od januára 2025 pôsobiť v holandskom profesionálnom tíme Visma–Lease a Bike, získala medailu už na treťom šampionáte v tomto roku.

Okrem zlata z Andorry v horskej cyklistike má na konte aj juniorský bronz z MS v cyklokrose a jeden triumf na elitnej úrovni. Jej zbierku úspechov dopĺňajú aj domáce tituly v cestnej cyklistike v kategórii žien.