Opozícia chce ukázať svoju jednotu, zorganizovala verejné zhromaždenie
Aby sa Slovensko stalo prosperujúcim a fungujúcim štátom, slušní ľudia sa musia zaktivizovať. V tomto duchu sa niesla väčšina prejavov, ktoré odzneli na bratislavskom Námestí Slovenského národného povstania. Opoziční politici si na ňom pod heslom "Toto sme nechceli!" pripomenuli za účasti stoviek ľudí udalosti z novembra 1989.
Budaj kritizoval Mečiarove amnestie
Podľa účastníka novembrových udalostí a poslanca parlamentu za OĽaNO Jána Budaja je november sviatkom bežných ľudí. Zároveň vyhlásil, že politici, ktorí boli pri moci posledných 27 rokov nedokázali zabezpečiť pre občanov fungujúci a právny štát. "Kradnete od CT-čiek až po toaletný papier," povedal.
Budaj zároveň politické garnitúry obvinil, že chránia kriminálnikov a gaunerov. Dôkazom je podľa neho neschopnosť zrušiť "krvavé" Mečiarove amnestie. Tie sú podľa neho v moderných dejinách Slovenska tým, čím bol predtým článok štyri československej ústavy o vedúcej úlohe KSČ v štáte a spoločnosti.
Prišla opozícia aj jej kritici
Podľa europoslanca Richarda Sulíka (SaS) zabrzdil vývoj Slovenska po novembri najskôr mečiarizmus a potom 10 rokov vlády Roberta Fica. Slovensko má napriek tomu podľa neho šancu, aby bolo slušnou a úspešnou krajinou. Zároveň vyzdvihol, že sa opozícii za dva roky podarilo odstaviť dvoch "korunných princov" vládneho Smeru. Najskôr v roku 2014 odstúpil Pavol Paška, politická kariéra Roberta Kaliňáka je podľa Sulíka v súčasnosti tiež na konci.
Nezávislý poslanec Miroslav Beblavý skonštatoval, že v čase novembra 1989 mal 12 rokov. Dnes má 12 rokov jeho najstarší syn. Ako zdôraznil, dúfa, že "sa ďalšie generácie už nebudú musieť stretávať na podobných zhromaždeniach". Podľa Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) sú slušní ľudia srdcom Slovenska a nastal čas, aby naštartovali zmeny.
Na proteste sa zúčastnili aj kritici súčasnej parlamentnej opozície. V dave zhromaždených držali transparenty s nápismi: "Toto sme nechceli: Islamofóbnych liberálov proti slobode a solidarite", "Homofóbnych obyčajných ľudí a nenávistné osobnosti" alebo " 17. november len pre vybrané strany".