Roglič blízko štvrtého triumfu na Vuelte. Pred Austrálčanom Benom O´Connorom má náskok vyše dvoch minút

Slovinec Primož Roglič je blízko k štvrtému triumfu na cyklistickej Vuelte. V 20. etape bol tretí a v priebežnom poradí má pred poslednou etapou na čele náskok 2 minúty a 2 sekundy pred Austrálčanom Benom O´Connorom.

Cyklisti museli absolvovať sedem kategorizovaných stúpaní s cieľom na kopci prvej kategórie Picon Blanco. Pred kľúčovým stúpaním vyrazil dopredu Pavel Sivakobv z UEA Team Emirates, ktorého si vedúca skupina dlhšie nevšímala. 10 km pred cieľom mala na francúzskeho pretekára stratu okolo jednej minúty. Boli v nej všetci favoriti.

Pri stúpaní na cieľový Picon Blanco však Sivakova dostihol Ír Eddie Dunbar z Tímu Jayco Alula, ktorý vyhral už 11. etapu Vuelty, a zlomil ho, pričom následný sólový únik dotiahol úspešne až do cieľa 172 km etapy. Druhý bol Španiel Eric Mas z Movistaru a tretí Primož Roglič z Red Bull Bora Hansgrohe, ktorý má pred poslednou etapou červený dres a všetky tromfy v rukách.