Spartak nezvládol dvojgólový náskok. Ružomberok si vybojoval remízu po dramatickom závere

1.9.2024 23:04

Trnave nestačil ani dvojgólový náskok k domácej výhre nad Ružomberkom. Liptáci pritom mali v nohách ťažký štvrtkový duel v Konferenčnej lige.

Spartak mal výborný vstup do zápasu a za 22 minút vyhrával 2:0. Najskôr sa v pokutovom území presadil dôrazný Miloš Kratochvíl a potom sa parádne oprel do lopty kapitán Martin Mikovič. A to mohlo byť v malom Ríme aj veselšie, keby Erik Daniel neskóroval z ofsajdu. Ružomberčanov nedorazil z dobrej pozície ani Zeljković a krátko pred polčasom udreli aj hostia, keď dôležitý gól do šatne dal Hladík.

Trnava tlačila aj po zmene strán, no ďalšie šance sa neujali. V bránke hostí začal čarovať Frühwald a keď nestačil on, pomohla mu aj konštrukcia. Liptáci začínajú byť experti na nečakané obraty a po pohárovej Európe si to vyskúšali aj v lige. Po ruke Michala Ďuriša si postavil loptu na biely bod Martin Chrien a kapitán hostí vyrovnal. Trnavčania výborného Frühwalda už neprekonali a po remíze 2:2 prišli o 2 body.