Slovan na Tehelnom poli prepísal históriu. Zdolal dánskeho šampióna a postúpil do hlavnej fázy Ligy majstrov

28.8.2024 22:58 , Aktualizované: 28.8.2024 23:07

Slovan zdolal v odvete dánskeho šampióna 3:2 a postúpil do hlavnej fázy Ligy majstrov.

Slovan

Po minulotýždňovej remíze 1:1 s FC Midtjylland zdolali dánskeho súpera v stredajšej domácej odvete play off 3:2 a stali sa štvrtým klubom zo Slovenska v novodobej histórii súťaže s miestenkou v hlavnej fáze.

Naposledy v nej v sezóne 2010/2011 účinkoval MŠK Žilina. Predtým sa podarilo preniknúť medzi elitu 1. FC Košice a Artmedii Petržalka.

Súhrn hry

Slovan vstupoval do odvety na vypredanom Tehelnom poli v nádejnej pozícii po remíze 1:1 v Dánsku.

V 33. minúte otvoril skóre Marko Tolič, hostia vyrovnali ešte v prvom polčase zásluhou Arala Simsira.

Krátko po zmene strán poslal dánskeho šampióna do vedenia Franculino, ale v závere najskôr vyrovnal Tolič a Tigran Barseghjan rozhodol o postupe "belasých".

Súperov v hlavnej fáze LM spozná Slovan na štvrtkovom žrebe, ktorý sa uskutoční v Monte Carle. Midtjylland pokračuje v EL, ktorej žreb prebehne v piatok.