Biatlonistka Bátovská Fialková sa z materskej vrátila v plnej forme. Vybojovala si zlato na MS v letnom biatlone

23.8.2024 17:17 , Aktualizované: 23.8.2024 19:09

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková vybojovala zlatú medailu v superšprinte na MS v letnom biatlone. V piatkových pretekoch v estónskom Otepää urobila na strelnici jednu chybu a do cieľa prišla 11,5 sekundy pred Fínkou Suvi Minkkinenovou. Bronz získala Češka Lucie Charvátová.

Paulína Bátovská Fialková

Tridsaťjedenročná Bátovská Fialková štartovala na prvých pretekoch po viac než roku, od marca 2023 pauzovala pre materské povinnosti. Jej krajanka Júlia Machyniaková obsadila v piatok 16. priečku s mankom 1:35,2 min na víťazku.

"Pred týmto šampionátom bolo pre mňa možno dôležitejšie ako samotný výsledok mať dobrý pocit z lyžovania a strieľania. To sa mi podarilo, navyše som vyhrala preteky, takže sa teším. Stále však pred tým mám veľký rešpekt, keďže som osem mesiacov po pôrode a musím si dávať pozor," uviedla pre portál slovenskybiatlon.sk. Jej krajanka Júlia Machyniaková obsadila v piatok 16. priečku s mankom 1:35,2 min na víťazku.

Medzi mužmi sa predstavil Tomáš Sklenárik, ktorý skončil na 22. mieste. Zo zlata a striebra sa tešili Ukrajinci Dmytro Pidručnyj a Artem Tyščenko, bronz získal Čech Tomáš Mikyska.

MS v letnom biatlone v Otepää - superšprint:

muži: 1. Dmytro Pidručnyj 19:19,5 min (1 trestný okruh), 2. Artem Tyščenko (obaja Ukr.) +5,2 s (1), 3. Tomáš Mikyska (ČR) +7,5 (3), ..., 22. Tomáš SKLENÁRIK (SR) +1:41,5 (7)

ženy: 1. Paulína BÁTOVSKÁ FIALKOVÁ (SR) 21:55,5 min (1 trestný okruh), 2. Suvi Minkkinenová (Fín.) +11,5 s (1), 3. Lucie Charvátová (ČR) +20,2 (5), ..., 16. Júlia MACHYNIAKOVÁ (SR) +1:35,2 (3)