Musetti prekvapil. Prvý raz v semifinále grandslamu na Wimbledone

11.7.2024 16:59 , Aktualizované: 11.7.2024 17:03

Najmenej očakávaným semifinalistom mužského singla vo Wimbledone je Lorenzo Musetti. 22-ročný Talian bol totiž doteraz na grandslamoch najďalej v osemfinále.

Vo štvrťfinále zdolal 12.-teho hráča sveta Američana Taylora Fritza, napriek tou že úvodný set prehral a v druhom mal manko jedného brejku. Lenže na túto situáciu už je zvyknutý, keďže na tohtoročnom Wimbledone už po tretí krát stratil prvý set. Talian to najskôr otočil na 2:1 a keď Američan vyrovnal na 2:2 v piatom sete mu nedal žiadnu šancu.

Podľa jeho vlastných slov predvádzal v tejto fáze zápasu svoj najlepší tenis a Fritza napokon zdolal za 3,5 hodiny 3:6, 7:6, 6:2, 3:6 a 6:1. V semifinále si zahrá proti Novakovi Djokovičovi, s ktorým má negatívnu bilanciu 1:5. Lenže na nedávnom Roland Garros so Srbom odohral dramatický 5-setový duel, v ktorom nevyužil náskok 2:1.