Vyhrali nad Holandskom, v poslednom zápase sa stretnú so Španielmi. Angličania postúpili do finále Eura

10.7.2024 22:59 , Aktualizované: 11.7.2024 22:45

Anglickí futbalisti si zahrajú proti Španielsku vo finále majstrovstiev Európy v Nemecku. Hráči "Albionu" zvíťazili v stredajšom druhom semifinále nad Holandskom tesne 2:1.

Skóre otvoril už v 7. minúte Xavi Simons, no o jedenásť neskôr vyrovnal z penalty Harry Kane a v prvej minúte nadstaveného času rozhodol striedajúci Ollie Watkins.

Finále je na programe v nedeľu o 21.00 h na Olympijskom štadióne v Berlíne.

Zopakovanie postupu

Zverenci trénera Garetha Southgata tak zopakovali svoj postup do finále z predošlého kontinentálneho šampionátu. Pred troma rokmi prehrali v penaltovom rozstrele s Talianskom.

Holanďania sa do finále prebojovali iba raz v roku 1988, kedy získali svoju doteraz jedinú trofej na veľkom turnaji.

Metropola Anglicka poslednú noc nespala. Pozrite si, ako oslavovali postup svojho tímu do finále ME: