Prvá remíza na Eure. Dáni si podelili body so Slovincami

16.6.2024 20:31

O prvú remízu na futbalových ME v Nemecku sa postarali tímy Slovinska a Dánska. Ich vzájomný súboj C-skupiny v Stuttgarte sa skončil nerozhodne 1:1, keď na gól Christiana Eriksena z prvého polčasu odpovedal v 77. minúte obranca Erik Janža.

V druhom kole skupiny sa vo štvrtok 20. júna stretnú Slovinci so Srbskom (15.00) a Dáni s Anglickom (18.00).

C-skupina, 1. kolo:

Slovinsko - Dánsko 1:1 (0:1)

Góly: 77. Janža - 17. Eriksen. ŽK: Stojanovič, Celar - Hjulmand. Rozhodovali: Schärer - De Almeida, Zogaj (všetci Švajč.).

Slovinsko: Oblak – Karničnik, Drkusič, Bijol, Janža – Stojanovič (67. Verbič), Gnezda Čerin, Elšnik (75. Gorenc Stankovič), Mlakar (75. Celar) – Šporar (90.+5 Brekalo), Šeško (90.+5 Kurtič)

Dánsko: Schmeichel – Andersen, Christensen, Vestergaard – Bah, Hjulmand (90. Delaney), Eriksen, Höjbjerg (83. Norgaard), Kristiansen (79. Maehle) – Wind (83. Dolberg), Höjlund (83. Poulsen)