NHL: Rangers vyhrali na ľade Floridy. V predĺžení o výsledku rozhodol Wennberg

27.5.2024 07:12

Hokejisti New Yorku Rangers vedú vo finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers 2:1 na zápasy. V treťom dueli semifinále play off uspeli na ľade súpera 5:4 po predĺžení, keď v 66. minúte rozhodol švédsky útočník Alex Wennberg svojím prvým gólom vo vyraďovačke.

Rangers

Rangers viedli po dvoch tretinách 4:2, ale domáci dokázali v tretej časti hry zmazať dvojgólové manko. Wennberg však v predĺžení tečoval strelu Ryana Lindgrena za chrbát brankára Sergeja Bobrovského.

Priebeh zápasu

V drese víťazného tímu zaznamenali zhodne po dva góly Alexis Lafreniere i Barclay Goodrow. Brankár hostí Igor Šesťorkin mal 33 úspešných zákrokov.

Florida prestrieľala súpera 37:23, no na víťazstvo to nestačilo. Domácim nepomohli ani dva presné zásahy Sama Reinharta, Aleksander Barkov si pripísal gól a asistenciu. Panthers prehrali dva zápasy za sebou vôbec prvýkrát v prebiehajúcej play off.

Štvrtý zápas je na programe v noci na stredu (2.00 SELČ) opäť na ľade Floridy v Sunrise.