Česi zdolali USA, v semifinále sa stretnú so Švédskom. Kanada bude hrať so Švajčiarskom

23.5.2024 23:10

Českí hokejisti postúpili do semifinále domácich majstrovstiev sveta. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom dueli v Prahe zvíťazili nad USA 1:0 gólom Pavla Zachu z 27. minúty. Ich súperom v boji o finále bude Švédsko, ktoré zdolalo v severskom derby v Ostrave Fínsko 2:1 po predĺžení. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Kanada a Švajčiarsko.

Česko hokej

Výkon Česka

Výborný výkon podal brankár Lukáš Dostál, ktorý si udržal čisté konto, keď vykryl všetkých 36 striel súpera. Česi odplatili Američanom vyradenie v rovnakej fáze na vlaňajších MS (0:3), o medaily si zahrajú po dvoch rokoch.

Švédi zdolali Fínov

Hokejisti Švédska postúpili do semifinále 87. majstrovstiev sveta. V severskom štvrťfinále v Ostrave zdolali Fínsko 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól zaznamenal v 66. minúte útočník Joel Eriksson Ek.

"Tre Kronor" sa dostali medzi najlepšiu štvorku prvýkrát od roku 2018, keď získali zlato. V boji o finále sa stretnú v sobotu s domácimi Čechmi, ktorí vyradili Američanov 1:0. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí Kanada so Švajčiarskom.