NHL: Panarin rozhodol o víťazstve v predĺžení, Kempeho góli otočili priebeh zápasu v Pittsburghu

19.2.2024 06:26

V nedeľu večer sa v NHL odohrali zápasy plné napätia a prekvapení, pričom fanúšikovia boli svedkami výnimočných momentov.

Artemi Panarin z New York Rangers (10), vľavo hore, strelil víťazný gól okolo brankára New York Islanders Ilyu Sorokina, v strede, a Noaha Dobsona, vpravo, počas predĺženia hokejového zápasu NHL Stadium Series v East Rutherford, N.J., v nedeľu 18. februára 2024.

Rangers predviedli návrat na MetLife Štadióne

V srdci East Rutherford, New Jersey, sa New York Rangers podarilo pred 79,690 divákmi predĺžiť svoju víťaznú sériu na sedem zápasov. V dramatickom zápase proti New York Islanders v rámci 2024 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series sa Rangers dokázali dostať z pozície 4-1 v druhej tretine k víťazstvu 6-5 po predĺžení. Hrdinom zápasu sa stal Artemi Panarin, ktorého gól v desiatej sekunde predĺženia rozhodol o osude zápasu.

Avalanche zaznamenali dôležitú výhru

Colorado Avalanche si pripísali dôležité víťazstvo v boji o play-off, keď zdolali svojich súperov vďaka vytrvalosti a skvelým individuálnym výkonom. Nathan MacKinnon pokračoval vo svojej impozantnej bodovej sérii doma, čím sa zapsal do histórie NHL. Avalanche dokázali zvíťaziť napriek nedávnym ťažkostiam a udržali si šance na úspech v sezóne.

Kings sa tešili z triumfu v Pittsburghu

Los Angeles Kings prekvapili domáci tím v Pittsburghu, kde počas ceremoniálu na počesť Jaromíra Jágra dokázali otočiť zápas vo svoj prospech. Adrian Kempe sa blysol dvoma gólmi v záverečnej tretine, čím zabezpečil Kings výhru 2-1. Tento zápas nebol len o športe, ale aj o oslave legendy hokeja.

Tieto zápasy opäť ukázali, že NHL je plná nečakaných obratov a nezabudnuteľných momentov. Od drámy na otvorenom štadióne po historické výkony a emocionálne ceremoniály, každý zápas priniesol niečo unikátne pre fanúšikov po celom svete.