MS20: Porazili ich ako bratov Čechov. Slováci vyhrali nad Švajčiarskom, Gajan udržal čisté konto

27.12.2023 12:26 , Aktualizované: 27.12.2023 14:33

Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili aj v druhom zápase juniorského svetového šampionátu. V stredajšom stretnutí B-skupiny zdolali vo švédskom Göteborgu rovesníkov zo Švajčiarska 3:0. Veľkou oporou slovenského mužstva bol brankár Adam Gajan, ktorý zneškodnil všetkých 36 pokusov "helvétov".

Nástup na ľad

Na ľade v Göteborgu začali v prvej obrane Maxim Štrbák a Dávid Nátny, elitnú formáciu spolu s nimi tvorili Filip Mešár, Servác Petrovský a kapitán Adam Sýkora.

Slovensko: Gajan - Štrbák, Nátny, Kmec, Žabka, Pišoja, Radivojevič, Moško - Mešár, Petrovský, Sýkora - Čiernik, Dvorský, Mišiak - Pekarčík, Repčík, Honzek - Žlnka, Dej, Suchý

Švajčiarsko: Beglieri - Dioncio, Terraneo, Füllemann, Muggli, Bünzli, Ustinkov, Christe - Müller, Schild, Taibel - Reinhard, Rod, Weber - Braillard, Meier, Reber - Gredig, Jenni, Meier

Slovensko 3:0 Švajčiarsko

V deviatej minúte zápasu padol prvý gól do siete Švajčiarov. Skóroval Honzek, ktorému asistenciou dopomohol Repčík.

V druhej tretine nepadol ani jeden gól.

Na konci tretej tretiny bol stav stále 1:0 pre Slovensko. Švajčiari odvolali brankára a slovenskí hokejisti vsietili do prázdnej brány dve strely.