Na Primaciálny palác vyvesili protifašistickú vlajku
Bratislava sa hlási k chystanému antifašistickému pochodu, ktorý sa má konať v uliciach mesta v sobotu 15. marca. Na balkón Primaciálneho paláca v piatok umiestnila vlajku s preškrtnutým hákovým krížom. Na budove bude visieť celý víkend. TASR o tom informoval riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy.

Protifašistická vlajka má byť podľa Andrassyho jasný signál toho, že Bratislava bola vždy považovaná za mesto tolerancie a mieru. "Čoraz častejšie prejavy neznášanlivosti, extrémizmu, beztrestné šírenie ideológie fašizmu či rasizmu nemôže zostať bez povšimnutia nielen občianskych aktivistov, ale aj osobností verejného života," podotkol Andrassy.
Bratislavský primátor Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru-SD) preto podľa Andrassyho organizáciu podujatí v uliciach mesta víta a pochod osobne podporí. "Takéto podujatia podporujú myšlienky tolerancie, vzájomnej súdržnosti a sú jasným odkazom extrémistom, že intolerancia, xenofóbia a totalitné ideológie v slušnej spoločnosti nemôžu nájsť žiadne miesto," zdôraznil Andrassy.
Verejné zhromaždenie sa začne v sobotu o 14.00 h na Námestí SNP a následne pôjde pochod centrom Bratislavy.