Piasecký druhý vo finále na bradlách v Ľubľane

28.4.2013 18:19

Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký obsadil v slovinskom meste Ľubľana vynikajúce 2. miesto vo finále na bradlách v rámci Svetového pohára 2012/2013.

Dvadsaťosemročný rodák z Košíc dostal v nedeľu popoludní za svoju náročnú zostavu známku 15,125 bodu. Člen VŠC Dukla Banská Bystrica postúpil do finálovej osmičky z piatkovej kvalifikácie z 5. miesta, vtedy ho arbitri ohodnotili o 0,275 bodu nižšou známkou (14,850 b.). V Ľubľane sa tešil z prvenstva v tejto disciplíne Phuoc Hung Pham z Vietnamu (15,700 b.), medailové stupne doplnil tretí v poradí Alen Dinič zo Slovinska (14,800 b.).

"Samo zacvičil super, bol skvelý. S jeho výkonom som maximálne spokojný. Druhé miesto na takomto podujatí je vynikajúce," uviedol pre agentúru SITA reprezentačný tréner mužov SR Martin Zvalo, ktorý je aj Piaseckého osobným trénerom. Najlepší slovenský gymnasta ostatných rokov a olympionik z Londýna 2012 sa na SP v Ľubľane predstavil aj na hrazde, kde obsadil v kvalifikácii 13. miesto (13,350 b.) a nedostal sa do finálového okteta.

Pre ďalších troch nominovaných slovenských reprezentantov sa účinkovanie na SP v Slovinsku skončilo v kvalitnej konkurencii už v eliminačnej fáze, pred bránami finále. Slavomír Michňák (Slávia UK Bratislava) obsadil 17. miesto v prostných (13,500 b.) a 27. priečku na koni s držadlami (12,400 b.) a na bradlách (10,700 b.). Martina Argaláša (ŠK UMB Banská Bystrica) klasifikovali na 19. pozícii v prostných (13,300 b.), na hrazde bol 23. (11,150 b.). Jediná Slovenka v štartovom poli Barbora Mokošová absolvovala všetky štyri disciplíny. Iba 16-ročná členka Slávie UK Bratislava skončila v kvalifikácii 10. na bradlách (12,500 b.), 11. v preskoku (priemer z dvoch skokov 13,525 b.), ďalej si pripísala 14. priečku v prostných (11,750 b.) a 22. miesto na kladine (10,000 b.).