Prakticky bez kalórií: Konjakové cestoviny môžete jesť aj počas diéty
O cestovinách sa všeobecne vie, že nepatria práve medzi diétne jedlá. No ak siahnete po konjakových, kalórií navyše sa báť nemusíte.

Okrem toho, že ide o minimum prijatých kalórii sa oplatí konjakové cestoviny zaradiť do jedálneho lístka aj pre iné dôvody. Takéto vám prinesú zdravotné benefity.
Japonská hľuza
Hľuza rastliny konjak sa pestuje najmä v Japonsku a možno ste sa s ňou stretli už v kozmetike. Keďže má táto rastlinka podobné vlastnosti ako špongia, využíva sa napríklad pri ekologickom odličovaní. Pri kontakte s vodou sa jej doslova napije a niekoľkonásobne zväčší svoj objem. A keďže ide o jedlú rastlinu, presne tento fakt využijete aj pri konjakových cestovinách. Budete mať dojem, že ste zjedli veľkú porciu, no v skutočnosti ste prijali minimum kalórii. A to nie je všetko.
Konjakové cestoviny
Pri výrobe konjakových cestovín sa spomínaná hľuza pomelie a z prášku sa vyrábajú cestoviny, ktoré obsahujú množstvo vlákniny. Tá celkovo podporuje trávenie a prečisťuje tráviaci trakt. Čo sa zloženia týka, konjakové cestoviny tvorí z 97 % voda a z 3 % glukomanán. Práve ten v žalúdku zväčšuje niekoľkonásobne svoj objem, takže pocit sýtosti po dojedení potrvá o to dlhšie. Skrátka, ideálna diétna potravina.
V náleve aj bez neho
Ak ste doteraz konjakové cestoviny nikdy nevideli, možno vás prekvapí, že sa nepredávajú len tak suché v obale, ako je to v prípade iných cestovín. Dostanete ich kúpiť aj v náleve. Ak budete pokrm pripravovať z nich, nezabudnite ich najskôr dobre prepláchnuť. Ale inak sa konjakové cestoviny aj pri varení správajú podobne ako tie klasické. A najmä, môžete ich využiť presne do tých istých receptov, akurát s vedomím, že ste prijali menej kalórií. Zároveň však platí, že pre vyváženú a pestrú stravu je potrebné kombinovať ich so zeleninou, strukovinami alebo mäsom.