Michalovské líšky s prvým čistým kontom v sezóne zdolali Spišiakov dvomi gólmi

22.12.2022 20:52

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v zápase regionálneho 46. kola Tipos extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 2:0. Hráčom zápasu bol michalovský brankár Stanislav Škorvánek, ktorý zlikvidoval všetkých 32 pokusov Spišiakov a zaznamenal prvé čisté konto v sezóne. "Rysy" ťahajú vo vzájomných dueloch nelichotivú 26-zápasovú šnúru prehier, ktorú započali ešte 6. októbra 2017 v nižšej SHL.

Víťazný gól strelil v 17. minúte Jakub Suja. Zápas pečatil gólom do prázdnej bránky šesť sekúnd pred záverom tretej tretiny piatym gólom v sezóne Adam Lapšanský.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 17. Suja (Pereskokov, Zabusovs), 60. Lapšanský (Paločko). Rozhodovali: Kalina, Rojík - Drblík, Stanzel, vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Nellis (Spišská Nová Ves) - Zabusovs (Michalovce) obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2511 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Malina, Ordzovenský – Rapáč, Nellis, Šuty – Giľák, Salituro, Verbeek – Kerbashian, Myklucha, Vandas – Novák, Vartovník, Hamráček - Tomala

Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko – Pereskokov, Suja, Paločko – Žitný, Bjalončík, Lapšanský – Zabusovs, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa