Zásah polície bol podľa OĽANO príkladný, provokácie antirúškarov odsúdili

5.11.2021 15:00

Poslanci koaličného hnutia OĽANO tvrdo odsúdili provokácie antirúškarov, ale aj "mediálny lynč policajtov opozíciou". Predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa zhodnotil zásah policajtov voči občanom, ktorí chceli v Piešťanoch nakupovať bez rúšok, ako vzorový a príkladný pre ďalšie podobné aktivity.

Zásah polície bol podľa OĽANO príkladný, provokácie antirúškarov odsúdili
Foto: Reprofoto Youtube.com

Informoval o tom Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO. "Ako predseda výboru pre obranu a bezpečnosť vysoko oceňujem adekvátny zásah príslušníkov policajného zboru proti provokatérom a grázlom, ktorí takto nielen že narušujú verejný poriadok, ale aj ohrozujú zdravie zodpovedných občanov ignorovaním platných opatrení," skonštatoval Krúpa. Dodal, že je najvyšší čas, aby menšina neterorizovala slušnú a zodpovednú väčšinu.

K zásahu sa v piatok vyjadrili aj predstavitelia opozičného Smeru-SD. Exminister vnútra Robert Kaliňák podotkol, že za 12 rokov vlád Smeru-SD ani pri protivládnych protestoch nezasahovali policajné zložky takýmto spôsobom. Povedal, že chápe policajtov, sú podľa neho v stresovej situácii. Myslí si, že k zásahu ich donútili. Zdôraznil pritom, že je úlohou politikov a vlády nastavovať opatrenia dobre.

Zásahu polície voči ľuďom bez rúšok v Piešťanoch by sa mal budúci týždeň venovať aj Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť SR. Tému chce otvoriť predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba. Policajný zásah označil za neprimeraný.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok