Základnou školou otriasol výbuch, budova bola plná detí
V Minneapolise sa po výbuchu zrútila časť budovy základnej školy, ktorá napriek tomu, že sú prázdniny, bola plná detí aj dospelých.
Záchranári našli v zrútenej časti budovy základnej školy v Minneapolise telá dvoch ľudí. Jednou z týchto osôb je recepčná Ruth Bergová, ktorá tam pracovala 17 rokov, informovali zástupcovia inštitúcie v stanovisku. Jej telo našli požiarnici v poobedňajších hodinách. Pozostatky druhej osoby našli večer.
People are reportedly trapped after a school building collapsed due to possible natural gas leak in Minneapolis. https://t.co/gNfbDlMafu pic.twitter.com/0XTf9NEBEf
— ABC News (@ABC) August 2, 2017
Ako vysvetlil šéf hasičského zboru, príslušné orgány už pracujú na informovaní jej rodiny. Nie je známe, kto je druhou obeťou, no úrady už skôr vyhlásili pátranie po 81-ročnom školníkovi Johnovi Carlsonovi.
K výbuchu došlo v zariadení, kde deti hrali futbal a basketbal. Podľa vyšetrovateľov explóziu, po ktorej sa zrútila časť budovy školy, spôsobil zrejme zemný plyn. V čase incidentu bola inštitúcia plná detí aj dospelých a na jednej z budov pracovali robotníci. Explózia zranila viacerých ľudí, štyria z nich zostali hospitalizovaní. Jeden je vo vážnom stave, píše agentúra AP citujúc nemocnicu.